Charytatywne dyktando

Dyktando na Święto Niepodległości 1080x1080W dniach 11-13.11.2022 r. zorganizowane zostało charytatywne dyktando (w 100% przez internet) z okazji Święta Niepodległości.  Jest to wydarzenie cyklicznie organizowane przez portal Dyktanda.pl. W tym roku przeprowadzona została już 3. edycja. Co roku dyktando przyciąga tysiące uczestników, którzy niosą pomoc, a jednocześnie zażarcie rywalizują o jak najlepszy wynik. Może w nim uczestniczyć każdy - dorośli, młodzież i dzieci. 

Środki zebrane podczas tego wydarzenia trafią do Fundacji Zarys, która wysyła pomoc medyczną do Ukrainy. Do tej pory fundacja wysłała już osiem tirów z towarem o wartości przekraczającej 2,6 mln zł. W ramach Dyktanda na Święto Niepodległości zbierane są środki na kolejnego tira.

Organizatorem wydarzenia był serwis edukacyjny www.dyktanda.pl, natomiast treść dyktanda przygotowana została jak zawsze, specjalnie na tę okazję przez członków Fundacji Języka Polskiego. Patronat medialny nad wydarzeniem objął kanał Historia Realna.