PATRONAT NAD KLASĄ SPRAWUJE:
- Wydział Anglistyki UAM w Poznaniu
WSPÓŁPRACUJEMY m. in. z:
- Wydziałem Nauk Geograficznych i Geologicznych UAM
- Szkołą Językową Kontakt
Nauczane języki obce:
I język: język angielski (kontynuacja) - poziom dwujęzyczny (dodatkowe godziny języka),
II język do wyboru: język hiszpański, język niemiecki
Chętni do klasy dwujęzycznej, bez względu na to, która jest w kolejności we wniosku rekrutacyjnym, muszą złożyć wnioski od 16 do 31 maja br. (do godz. 15:00)
OBOWIĄZKOWY SPRAWDZIAN KOMPETENCJI JĘZYKOWYCH
Kandydaci do klasy dwujęzycznej przystępują do sprawdzianu kompetencji językowych z języka angielskiego w szkole z oddziałami dwujęzycznymi znajdującej się najwyżej na liście preferencji kandydata
Do 13 maja 2022 r. dyrektor szkoły poda do publicznej wiadomości termin przeprowadzenia sprawdzianu.
Oferujemy intensywną naukę języka angielskiego, dzięki czemu uczeń zyskuje możliwość kontynuowania nauki na uczelniach polskich lub zagranicznych z językiem angielskim jako wykładowym oraz zdawania egzaminów międzynarodowych: IELTS, FCE, CAE. Może również zdawać maturę z języka angielskiego, geografii na poziomie dwujęzycznym.
Uczniowie tej klasy uczestniczą w zajęciach o języku angielskim organizowanych przez UAM oraz w lekcjach i warsztatach w języku angielskim w instytucjach miejskich, np. w Muzeum Narodowym.
Podczas zajęć wprowadzane jest słownictwo specjalistyczne z zakresu geografii na poziomie rozszerzonym. W zakresie podstawowym dwujęzycznie nauczana jest informatyka i historia.
W programie nauczania historii i geografii są przewidziane zajęcia w poznańskich muzeach oraz zajęcia terenowe dostosowane do zakresu materiału na danym poziomie edukacyjnym. Uczniowie korzystają z materiałów źródłowych w języku angielskim.
Lekcje języka angielskiego prowadzi również native speaker.
Dla uczniów chcących rozwijać umiejętności językowe w nieszablonowy sposób istnieje możliwość zorganizowania letnich warsztatów językowo-kulturowych w Londynie (w zależności od sytuacji pandemicznej).
Klasa dwujęzyczna przygotowuje do studiowania na kierunkach, między innymi: filologie języków obcych, w tym języki krajów azjatyckich, geografia, geoinformacja, turystyka i rekreacja, geoanaliza społeczno-ekonomiczna, geo-grafika dwujęzycznie, ekonomia w wersji angielskiej, stosunki międzynarodowe, prawo europejskie, położnictwo, ratownictwo medyczne, pielęgniarstwo, biologia, biologia medyczna, neurobiologia, kryminologia, kryminalistyka, dietetyka, technologia żywności i żywienia, rehabilitacja, fizjoterapia, kosmetologia.
Przedmioty rozszerzone: biologia (w języku polskim) i geografia (dwujęzycznie)
Przedmioty nauczane dwujęzycznie: historia podstawowy, geografia rozszerzony, informatyka podstawowy.