PATRONAT NAD KLASĄ SPRAWUJE:

  • Biuro Radcy Ambasady Hiszpanii ds. Edukacji
  • Wydział Nauk Geograficznych i Geologicznych UAM

 

WSPÓŁPRACA, między innymi z:

  • Ambasadą Meksyku w Warszawie
  • Instytutem Cervantesa
  • British Council
  • Szkołą Językową Kontakt

 

Nauczane języki obce:

I język: język angielski (kontynuacja)

II język: język hiszpański z rozszerzoną liczbą godzin (od podstaw lub kontynuacja w zależności od poziomu grupy) w wymiarze 2+2 godz. tygodniowo = 480 godzin w całym cyklu nauczania.

Oferujemy intensywną naukę języka angielskiego i języka hiszpańskiego dzięki czemu uczeń zyskuje możliwość kontynuowania nauki na uczelniach polskich lub zagranicznych z językiem angielskim/hiszpańskim jako wykładowym oraz zdawania egzaminów międzynarodowych: IELTS, FCE, DELE.

Uczniowie tej klasy uczestniczą w zajęciach językowych organizowanych przez współpracujące instytucje oraz w lekcjach i warsztatach edukacyjnych w Polsce i za granicą.


W programie nauczania języka angielskiego i hiszpańskiego przewidziane są zajęcia językowe w poznańskich muzeach, spektakle w języku obcym, zajęcia artystyczne związane z kulturą krajów anglo- i hiszpańskojęzycznych.

Uczniowie poszerzają wiedzę z zakresu geografii. Biorą udział w licznych warsztatach, wykładach, wyjściach do muzeów, spotkaniach z podróżnikami, rajdach, zajęciach terenowych, wycieczkach jedno- i kilkudniowych.

Lekcje języka hiszpańskiego prowadzi również native speaker.

Dla uczniów chcących rozwijać umiejętności językowe w nieszablonowy sposób istnieje możliwość zorganizowania letnich warsztatów językowo-kulturowych w Londynie lub Dublinie, a także Maladze, Alicante, Grenadzie, Barcelonie, Madrycie i innych (wyjazdy językowe do Hiszpanii są organizowane przy współpracy z Biurem Radcy ds. Edukacji szkoły językowej na terenie Hiszpanii).

Klasa lingwistyczna przygotowuje do studiowania na kierunkach, między innymi: filologie języków obcych, geografia, geoinformacja, turystyka i rekreacja, geoanaliza społeczno-ekonomiczna, geo-grafika, stosunki międzynarodowe, prawo europejskie, kulturoznawstwo, lingwistyka stosowana, językoznawstwo.

PRZEDMIOTY ROZSZERZONE: język angielski i geografia