Jadwiśki 2010

Słońce - Pani Profesor Małgorzata Supłat oraz Pani Profesor Małgorzata Bekas

centrum naszego szkolnego układu planetarnego. Osoba z charyzmą, wokół której krążą planety oraz inne ciała niebieskie (uczniowie). Słońce jako źródło energii wysyła ją w przestrzeń nauczycielską i uczniowską. Każdy, kto próbuje opuścić orbitę szkoły np. w celu zdobycia kosmicznej chaty polskiej, natychmiast siłą praw i obowiązków zawracany jest z drogi mlecznej. 

Merkury - Pan Prof. Tomasz Karpiński

powierzchnia tej planety osiąga bardzo wysoką amplitudę temperatur. Potrafi zmienić się w jednej chwili z gorącego wulkanu w skałę lodowca. Nauczyciel o temperamencie Merkurego potrafi w jednej chwili zmienić swoje nastawienie adekwatnie do temperatury różnorodnych zachowań uczniów. 

Wenus - Pani Prof. Paulina Graf

planeta najgorętsza w naszym układzie słonecznym. Osoba o wielkim i ciepłym sercu. Pomaga najbardziej potrzebującym i najchętniej wszystkim przychyliłaby nieba. 

Ziemia - Pan Prof. Bogusław Kwiatkowski

planeta pełna życia. Jest to nauczyciel ludzki znający się na życiu, do którego chętnie chodzimy po porady. Dobrze porozumiewa się z uczniami, dlatego wszyscy lubią z nim dyskutować. W naszej szkole Ziemią okazał się …

Mars - Pan Prof. Mariusz Kerste

planeta bliska Ziemi dlatego najbardziej do niej podobna, ale osiąga o wiele niższe temperatury. Osoba z charakterem Marsa jest również bardzo rozmowna, towarzyska i ludzka. Nie lubi jednak tłumaczeń i wymówek. Jest rygorystyczna, trzyma się wszelkich zasad i regulaminów oraz pilnuje, aby inni też ich przestrzegali. 

Jowisz - Ksiądz Łukasz Kędzierski

planeta o największej ilości księżyców. Osoba prezentująca tę planetę w naszym szkolnym układzie słonecznym  potrafi zgromadzić wokół siebie wielu uczniów, których zaraża zamiłowaniem do wykładanego przez siebie przedmiotu.

Saturn - Pan Prof. Piotr Strzykała

planeta z pierścieniami symbolizuje głowę, wokół której krążą i kłębią się pomysły. Nauczyciel Saturn posiada wiele zainteresowań i czynnie je rozwija.  

Uran - Pani Prof. Iwona  Płocińska

jego nazwa pochodzi z mitologii greckiej od Boga Uranosa, który jest ojcem Tytanów. Nauczyciel o nazwie tej planety potrafi własną wiedzę znakomicie przekazać swoim podopiecznym i stara się by byli najlepszymi z najlepszych. 

Neptun - Pani Teresa Gąsiorek 

znajduje się w przestrzeni bardziej odległej od Słońca niż inne planety. Natomiast krąży wokół całego układu i pilnuje porządku. Jest niezbędna dla funkcjonowania wszystkich ciał niebieskich. 

 

Jadwiśki 2009

MISTRZ UŚMIECHU -  PROFESOR MAGDALENA GIEBEL

- cechuje się niepohamowaną radością życia, nie znikającym szerokim uśmiechem oraz optymistycznym podejściem do wszystkiego i wszystkich. Nie smuci Ją nawet mróz i sytuacja bez wyjścia.

MISTRZ RIPOSTY – PROFESOR BOGUSŁAW KWIATKOWSKI

- nie zaskoczy Go żaden komentarz, bo zawsze wie, co odpowiedzieć, by zaskoczyć Ciebie. To osoba o szybkim refleksie i wyszukanej, zawsze celnej odpowiedzi.

MISTRZ DOWCIPU – PROFESOR MARIUSZ KERSTE

- nie zdarza Mu się żart ponury czy spalony. Mówi się,że dowcipy jak i przysłowia nie mają swoich autorów - On udowadnia, że to nie prawda.

MISTRZ DIALOGU  -  PROFESOR MAŁGORZATA BEKAS

- możemy porozmawiać z Nią zawsze i na każdy temat.W  wypowiedziach prezentuje wysoki poziom, ma miły i opanowany ton, a sposobem mówienia wręcz przyciąga słuchaczy.


MISTRZ  POMYSŁU – PROFESOR ALEKSANDRA PEPIŃSKA

- potrafi plan działania wymyślić w kilka sekund. Można Ją nazwać mistrzem improwizacji, ponieważ kiedy plan A zawiedzie nie ma problemu by odnaleźć plan B. Bez trudu zawsze znajdzie dobre rozwiązanie.

MISTRZ PUNKTUALNOŚCI  - PROFESOR JOANNA POPŁAWSKA

- spóźnienie się byłoby dla Niej utratą dobrego imienia i brakiem kultury osobistej. Wymówki typu "korki na mieście" to dla Niej banał. Ma duży bagaż czasowy, bo zawsze woli być za wcześnie niż za późno. Jej precyzyjność jest dla wszystkich imponująca.

MISTRZ MAŁGORZATA – PROFESOR MAŁGORZATA SUPŁAT

 - łączy w sobie cechy wszystkich innych mistrzów. Uśmiech, dowcip, umiejętność prowadzenia interesującego dialogu oraz znajdowania celnej riposty. Jest bardzo pomysłowa i zawsze gotowa na czas.