biblioteka1Od 16 listopada 2020r. biblioteka szkolna jest dostępna dla uczniów oraz pracowników szkoły w środy i czwartki w godzinach 16:30-19:00. W przypadku potrzeby wypożyczenia materiałów w innym terminie prosimy o indywidualny kontakt:

Przed wejściem do wypożyczalni proszę zapoznać się z regulaminem wypożyczeń.

bibliotekaBiblioteka jest czynna od poniedziałku do piątku w godzinach 7:45-15:45.

Regulamin korzystania z wypożyczalni i czytelni znajduje się przed drzwiami do biblioteki, prosimy o zapoznanie się z nim.

 

zasmakuj w bibliotece

"Zasmakuj w bibliotece" - to hasło promujące XVII edycję OGÓLNOPOLSKIEGO TYGODNIA BIBLIOTEK

Z tej okazji mamy dla Was kilka propozycji:

Sprawdź swoją wiedzę z zakresu histori książki i bibliotek, czyli -> prawda czy fałsz...

Jeżeli chcesz przypomnieć sobie trochę faktów z historii książki, to -> przewróć stronę...

Nie możemy się już doczekać, kiedy będziecie mogli odwiedzić naszą bibliotekę, a na razie zapraszamy do obejrzenia skeczu pt. BIBLIOTEKA Kabaretu Moralnego Niepokoju 😀

 

 

 Pamiętajcie, że jak mówił Cyceron, Do szczęścia człowiekowi potrzeba tylko ogrodu i biblioteki...

read book 795943 640

mlodzidzieciom 2Zapraszamy uczniów do włączenia się w wolontariat #MłodziDzieciomFundacja Powszechnego Czytania, w porozumieniu z wydawnictwami (Adamada, Agora, Dwie Siostry, Egmont, Media Rodzina, Muchomor, Nowa Era, Polarny Lis, Zakamarki, Zielona Sowa, Znak), rozpoczęła program wolontariatu online dla młodzieży szkolnej powyżej 12 roku życia. Uczniowie moga nagrać "czytanki dla dzieci i przesłać je do Fundacji. Do czytanych fragmentow książek mogą dodać kilka słów od siebie, dlaczego polecają tę książkę. Nadesłane czytanki będą udostępniane nieodpłatnie na stronie internetowej Fundacji, a wybrane także na stronie Facebook Fundacji Powszechnego Czytania. Fundacja będzie wystawiać imienne zaświadczenia o odbyciu wolontariatu i wysyłać je zainteresowanym oraz do sekretariatu szkoły wolontariusza pocztą elektroniczną.

Szczegóły -> 

Fundacja Powszechnego Czytania logo