Międzynarodowy Dzień Tolerancji to świetna okazja, żeby pomyśleć, czy łatwo jest nam, Polakom, zaakceptować obecność obcokrajowców w naszym kraju. Julia i Ania z II b sprawdziły to, pytając mieszkańców Bonina o ich stosunek do obcokrajowców. Posłuchajcie, co usłyszały.

 

obcokrajowcy_w_Polsce_JuliaRutaAniaKorbas_popr.wav

Uczniowie klasy dziennikarskiej przygotowali ciekawy wywiad dotyczący życia patronki naszego Liceum. Wszystko, co chcielibyście wiedzieć, ale boicie się o to zapytać Waszych nauczycieli, znajdziecie właśnie w zamieszczonym na naszej stronie wywiadzie, który Ewa przeprowadziła z prof. Piotrem  Strzykałą. Zapraszamy.

Dzien_Patronki.wav

Marta z IIb zapytała dzisiaj mieszkańców Poznania, czego spodziewają się po meczu. Oto, jaki wynik przewidywaliśmy kilka godzin przed starciem drużyn na polskim stadionie narodowym.

Sonda_Polska_vs_Rosja.wav

 

Wciąż nie wiemy, kto będzie zwycięzcą Euro 2012, ale ciągle mamy nadzieję, że ... Posłuchajcie sondy przygotowanej przez Krzysztofa i Miłosza.

Krzysztof_i_Milosz_-_KTO_WYGRA_EURO.wav

Pierwszy maja nie może się obejść bez wspomnień, jak to kiedyś bywało. Ola z II b przeprowadziła sondę o tym, jak obecnie spędzamy to święto  oraz przypomniała, jak wyglądało ono w czasach, gdy pochody, przemówienia i grochówka miały udowodnić wyższość gospodarki socjalistycznej nad zgnilizną i wyzyskiem robotników w  państwach  kapitalistycznych.

1_Maja.wav

Wszyscy chętnie korzystamy z tzw. długiego weekendu, ale nie wszyscy pamiętamy, dlaczego 3. maja jest dniem wolnym. Krzysztof najpierw sprawdził, a potem przypomniał nam o znaczeniu tego święta w historii Polaków.

Konstytucja_3_Maja.wav

Każdy uczeń liceum chciałby zostać kierowcą, ale prawo jazdy to nie tylko przywilej dojrzałości, to także odpowiedzialnośc za bezpieczeństwo i życie własne oraz innych. Czy każdy nadaje się na kierowcę? Znajomość nowych przepisów i opinie na ich temat sprawdzali Kinga i Gaspar.  

jazda__jazda.wav

Na koniec krótka relacja ze spotkania z gośćmi XXV LO, przedstawicielami fundacji Afryka inaczej. Przygotowała ją Iza.

Afryka_inaczej.wav

Już wkrótce kolejne wydanie Radia Scool. Zapraszamy.

Więcej artykułów…