

W dniach 15-17 czerwca grupa uczniów z klas 3A, 3B, 3C i dwóch uczennic z 2D pod opieką prof. Adanowicz, prof. Markowskiego, prof. Mikołajczyk i prof. Woch-Kmieciak wzięła udział w wycieczce pod wiele mówiącym hasłem Chillout nad Zatoką Gdańską.

Plany iście ‘chilloutowego’ plażowania w dniu przyjazdu do uroczego ośrodka w miejscowości Junoszewo zepsuła pogoda. Niemniej, udało nam się wybrać na plażę w okienku pogodowym, jednak przepiękny zachód słońca, z powodu zachmurzenia, pozostaje nam sobie wyobrazić. Pogoda za to nie zepsuła nam ogniska: były kiełbasy, wegetariańskie szaszłyki, a nawet pieczone ziemniaki oraz obowiązkowe śpiewy przy akompaniamencie gitary i prowizorycznej perkusji.
W Gdańsku uczniowie wzięli udział w grze miejskiej, opiekunowie zaś mogli obserwować ich postępy w aplikacji. Zarówno jedni i drudzy świetnie się przy tym bawili. Ciekawość edukacyjną zaspokoiło zwiedzanie ORP Błyskawica i Gdyńskiego Akwarium.

Obowiązkowym i wyczekiwanym zaś punktem wycieczki była poruszająca wizyta w Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku. Pomimo początkowych zastrzeżeń wielu co do nadmiaru czasu zwiedzania, 3 godziny spędzone w muzeum dla niewielu okazały się wystarczające.
Zmęczeni i lekkuchno niedospani uczniowie wrócili z wycieczki ukontentowani.