7urodziny DS13 czerwca to dzień urodzin naszej Szkolnej Drużyny Szpiku. W tym roku obchodziliśmy już siódme urodziny!
W związku z tym faktem, w czwartek (13.06.2019)  spotkaliśmy się (choć w niepełnym składzie) aby wspólnie poświętować. Dzięki Radzie Rodziców był tort, dzięki dziewczynom pyszne słodkości i owoce.Był czas na podsumowanie roku i ogłoszenie wolontariuszek mijającego roku szkolnego, a są to: Aleksandra Bugaj z 2b i Weronika Przewoźna, absolwentka.  Był też czas na lepsze wzajemne poznawanie i odkrywanie kart historii naszej Szkolnej DS.

Samorząd Uczniowski zaprasza wszystkie klasy na wspólny piknik. We wtorek 18 czerwca o 8.30 zbieramy się na dziedzińcu Szkoły.  Weźcie  ze sobą koce i przygotowane jedzenie.
W trakcie pikniku ogłosimy konkurs na  najlepiej przygotowaną potrawę, Samorząd przewidział nagrodę dla zwycięskiej klasy. Ponadto będzie można wziąć udział w turnieju gier planszowych. A ponieważ wakacje za pasem, warto przypomnieć sobie zasady udzielania pierwszej pomocy.  Wszystkiego na temat będzie można dowiedzieć się od Oli Bugaj z IIb, która przeprowadzi przyspieszony kurs dla chętnych. Zapraszamy!

Nasza Szkolna Ddzień dziecka DSS żyje w wielkiej przyjaźni z trzema małymi damami: Kornelką, Olą i Anią - dlatego nie mogliśmy o Nich zapomnieć z okazji Dnia Dziecka. Z tej okazji, dzięki funduszom, które udało nam się zebrać podczas akcji krwiodawstwa, zostały zamówione specjalne misie.

Maskotki, wraz z kartkami wykonanymi przez dziewczyny ze szkolnej DS, powędrowały w paczkach do małych adresatek. Ufamy, że specjalne misie umilą chwile codzienności - dziewczynkom, które już w swoim życiu mają wiele trudnych doświadczeń.

1c wycieczka GdańskW dniach 27-29 maja 2019r. odbyła się wycieczka klasy 1c. Pod opieką prof. Ekiert-Sierżant oraz prof. Lenartowskiej uczniowie udali się do Gdańska, gdzie mieli okazję zwiedzić Europejskie Centrum Solidarności, Bazylikę Mariacką oraz centrum miasta. Podczas pobytu znalazł się również czas na spacer nad morze i relaks.

Konkurs Pracy Organicznej4 czerwca 2019r. w Pałacu Działyńskich w Poznaniu miała miejsce Gala II edycji Konkursu Pracy Organicznej, organizowanego przez Fundację Zakłady Kórnickie. Pani Dyrektor Małgorzata Supłat odebrała specjalne podziękowanie za współpracę. Uczniowie klasy 1d oraz delegaci pozostałych klas godnie reprezentowali szkołę podczas uroczystości.