POCZUJ TO, CZEGO NIE WIDZĄ INNI – „NIEWIDZIALNA ULICA”

niewidzialna ulica26 listopada 2021r. klasa 3p_C wraz z wychowawczynią prof. Iwoną Płocińską odwiedziła wystawę w ciemności pt. „NIEWIDZIALNA ULICA”.

„NIEWIDZIALNA ULICA" to nietypowe centrum zmysłów, w którym mieści się interaktywna wystawa umieszczona w ciemności, po której oprowadzają osoby niewidome lub słabowidzące. W trakcie zwiedzania wystawy uczniowie mieli możliwość poznać realia życia osób niewidomych - poruszać się  w całkowitej ciemności po mieszkaniu, a także zobaczyć na jakie trudności osoby niewidzące narażone są na ulicach miasta, np. korzystając z komunikacji miejskiej. Dodatkową atrakcję stanowiły warsztaty kulinarne i artystyczne, których głównym elementem było pobudzanie zmysłów innych niż wzrok (słuchu, dotyku, zapachu i smaku).

Była to dla nas cenna lekcja tolerancji i empatii. Wrażliwi już na problemy osób niewidomych, prosimy, by osoby korzystające z miejskich hulajnóg zawsze parkowały je przy krawężnikach ulic, a tych, którzy widzą hulajnogi porzucone na środku chodnika, by przenosili je w miejsce, gdzie nie będą zagrożeniem dla osób poruszających się z białymi laskami.