Światowy Dzień Kota

Dzień kotaPisarz Oscar Wilde powiadał, że „Ludzi można z grubsza podzielić na dwie kategorie: miłośników kotów i osoby poszkodowane przez los.
Ci pierwsi na pewno już wiedzą, że 17 lutego obchodzimy Światowy Dzień Kota, a ci drudzy…właśnie się o tym dowiedzieli. Za to w naszej szkole „kocio” będzie przez cały tydzień, aż do 24 lutego!
Oto, co przygotowała dla Was klasa 1E razem z wychowawczynią, prof. Moniką Januszewską:
1. Konkurs fotograficzny „Kot – fascynujący, piękny, zabawny” – o tym, jak wdzięcznym i ciekawym obiektem zdjęć jest kot wie chyba każdy opiekun. Pokażcie więc Wasze koty – nie tylko te, z którymi dzielicie życie, ale które także po prostu spotykacie na swojej drodze. Zapoznajcie się z regulaminem konkursu http://bitly.ws/zsyB a następnie prześlijcie zdjęcia na adres . Czekamy na nie do 17 lutego!
2. Zbiórka zabawek dla kotów z poznańskiego Schroniska dla zwierząt – bezdomne koty dostają w schronisku szansę na bezpieczne życie u boku człowieka, jednak czekanie na tego właściwego czasem bardzo się dłuży, a wtedy warto się czymś zająć. Piłeczki, pluszowe myszki, wędki – wszystko będzie mile widziane! Na kocie zabawki czekamy do końca lutego w sali nr 19, a klasa, która zbierze ich najwięcej zostanie uhonorowana dyplomem i drobnymi upominkami. Wszelkie pytania prosimy kierować do prof. Moniki Januszewskiej.
3. Duuużo kociej edukacji!