Wymiana szkolnamiędzy XXV Liceum Ogólnokształcącym im. Generałowej Jadwigi Zamoyskiej w Poznaniu a Gymnasium Warstade w Hemmoor – Niemcy

Program w Polsce  - 6.06.2010 r. – 13.06.2010 r.

 

Po raz dwunasty gościliśmy w naszej szkole grupę uczniów z Gymnasium Warstade w Hemmoor i ich opiekuna.

15-osobowa grupa spędziła u nas 7 bogatych w niezapomniane przeżycia dni.

 

W niedzielne popołudnie, 6 czerwca, powitaliśmy ich na dworcu głównym. Wszyscy z łatwością poznali swoich gości, bowiem wcześniej prowadzili z nimi korespondencję i wymienili się zdjęciami. Resztę dnia niemieccy uczniowie spędzili z goszczącymi ich rodzinami.

W poniedziałek rano odbyło się w szkole oficjalne powitanie przez Panią Dyrektor Małgorzatę Supłat, które swoim występem uświetnił chór szkolny „Vigilamus”.

W południe grupa przyjęta została w Urzędzie Miasta przez Zastępcę Prezydenta Miasta Poznania, Pana Tomasza Kaysera.

Wieczorem oglądaliśmy film w kinie 5D.

We wtorek przed południem niemieccy uczniowie mieli okazję uczestniczyć w lekcjach swoich gospodarzy.

Resztę dnia spędziliśmy na wspólnym zwiedzaniu Starego Miasta i nad jeziorem Malta.

Środa i czwartek były dniami przeznaczonymi na wycieczki. Byliśmy na pływalni w Lesznie i w Gołuchowie, gdzie zwiedzaliśmy zamek

i arboretum.

W piątek przed południem uczniowie pracowali w szkole nad projektem biologicznym, a wieczorem bawili się w „Traperskiej Osadzie”

w Bolechówku. Był to nasz wieczór pożegnalny.

Sobotę spędzili niemieccy goście w polskich rodzinach, które zapewniły im liczne atrakcje.

Jak zwykle tydzień minął bardzo szybko...

W niedzielę rano żegnaliśmy się na dworcu. Trudno było się rozstać, ale wiedzieliśmy, że już za 3 miesiące spotkamy się w Hemmoor.

Nasze kolejne, bardzo udane spotkanie, możliwe było dzięki zaangażowaniu obu stron, tj. opiekunów wymiany, uczniów i ich rodziców.

Nie do przecenienia jest także pomoc finansowa ze strony Polsko-Niemieckiej Współpracy Młodzieży w Warszawie, która wspiera nas od początku istnienia wymiany.